EUn U8, U10, U12 ja U14 shakkikilpailut Tsekin Kouty nad Desnoussa ovat alkaneet. Suomalaisten ensimmäisen kierroksen peliparit ovat alla:
Lotan ja Artun peliparit 1. kierroksella
Kuten kuvasta näkyy niin Aurora Lappia eikä Luukas Tiittaa ei näy pelaamassa. Syynä on se, että pelaajia oli heidän sarjoissaan pariton määrä ja sen takia molemmat pelaajat saavat turnaustaulukkoon voiton siirtämättä siirtoakaan! Huomenna he toki pääsevät pelaamaan vapaakierrospiste taskussaan!
Lotta ja Arttu pelaamassa 1. kierroksella
Lotta pelaa mustilla Fiden lipun alla pelaavaa Ivelina Hristovaa vastaan mustilla. Arttu pelaa mustilla Saksan Elisa Reuteria vastaan. Molemmat pelaavat ylemmäksi rankattuja pelaajia vastaan.
Artun sarjan 1. kierroksen tuloksiin U14 1. kierros ja Lotan sarjan 1. kierroksen tuloksiin linkki. Toivotamme hyviä siirtoja! Pelien pitäisi olla livelaudoilla, mutta edes täällä Tsekissä emme vielä tiedä millä sivuilla pelit näkyvät…