Suomen edustajat nuorten EU kisoissa, ylhäällä vasemmalla Aurora Lappi U12 ja oikealla Arttu Irjala U14. Alhaalla vasemmalla Luukas Tiitta U8 ja Lotta Tiitta U10.

Suomen edustajat nuorten EU kisoissa, ylhäällä vasemmalla Aurora Lappi U12 ja oikealla Arttu Irjala U14. Alhaalla vasemmalla Luukas Tiitta U8 ja Lotta Tiitta U10.

Suomesta on neljä edustajaa jokaisessa U8, U10, U12 ja U14 ikäsarjoissa Tsekin Kouty nad Desnoussa 7.-15.8.2018 pelattavissa EU-kilpailuissa. Kisassa pelataan yhdeksän peliä yksi jokaisena päivänä. Pelit pelataan iltapäivisin paikallista aikaa klo 15 alkaen, 9. kierros jo klo 9.00 alkaen. Suomen pelaajat eivät ole ennakkoon kärkeen rankattuja, mutta lähtevät kokemusta ja yksittäisiä onnistumisia hakemaan. Ulkomaan kisat ovat usein oppimisen paikkoja ja pelitaito kehittyy usein kisankin aikana.

EU kisan tuloksiin (U14) (U12) (U10) (U8).