Kolmas kierros ei ollut yhtä menestyksekäs kuin 2. kierros. Pisteitä tuli 4½/9 eli 40%. A-sarjassa Olli otti ensimmäisen voittonsa suht loogisen pelaamisen jälkeen. C-sarjassa Joel jatkoi hyviä otteita voittamalla pelinsä. Eino otti kisan ensimmäisen voittonsa johtaen sotilaan voiton jälkeen pelin loppupeliin. D-sarjassa sekä Aku oli lähellä voittoa, lopulta peli päättyi tasan. Niklas ja Eino pelasivat tasapelin pitkän taistelun seurauksena.

3. kierroksen tulokset

Pitkä selostukseni 3. kierrokselta löytyy linkin
3. kierroksen YouTube tallennuskautta.

Joel Tasa on pelannut hienosti PM-kilpailuissa
Oikealla pelaava Joel Tasa on C-sarjassa saanut hienosti 2½/3. Hyvin ensimmäiseksi turnaukseksi ulkomailla!

Tänään klo 18.00 Suomen aikaa jatkuvat pelit. Suomalaisten parit:
4. kierroksen peliparit

Siirtoja voi seurata 5 minuutin viiveellä linkin
Livelinkki kautta.