Tässä Suomen 12-henkinen shakkijoukkue nuorten EM-kioissa Romaniassa.

1. kierroksella Suomen joukkue sai 12 pelistä 3,5 pistettä. Suomen joukkueesta voitot ottivat Yiming Xhang, Niklas Jaakkola, Maria Oksanen ja tasapelin pelasi Radmir Vorobyov. Osassa häviöpeleissä oli hyviä mahdollisuuksia pärjätä, mutta lopulta oli tyytyminen tappioihin.
Yiming Zhangin hieno voitto kommentoituna.

1. kierroksen tulokset

Toisella kierroksella pelaa Yiming Zhang U12 ikäsarjan kärkipöydällä kovaa ranskalaista vastaan. Myös livepöydillä pelaa Niklas Jaakkola sekä Maria Oksanen. Klo 15.00 alkaa (myös Suomen aikaa) 2. kierros, 2. kierroksen livepöydät

2. kierroksen peliparit

Luultavasti Saulinshakki katsoo livepelejä livenä kanavallaan, Saulinshakki Twitch-kanava. Ehkä aloitan noin klo 15.30 aikoihin.
Tervetuloa pelejä jännittämään!