Kuudennella kierroksella maanantaina Suomi sai ennätykselliset 6½ pistettä 12 pelistä ja seitsemännellä kierroksella tiistaina Suomi jatkoi tätä samaa tahtia. Voittoihin ylsivät U8 Rayan Mashhadi Aghajan, U14 Pyry Pajarinen, U18 Arttu Irjala ja T10 Hrudaya Sawant, T16 Lidiia Soboleva ja T18 Karoliina Kallunki. Tasapelin otti U16 Aleksandr Häkkinen.

Suomalaisten tulokset kisan 7. kierroksella

Lidiian ja Artun voittopelit ovat analysoituna YouTubessa.

U8 ikäsarjan Rayan Mashhadi Aghajan on parhaimmassa asemassa omaten 5 pistettä seitsemästä pelistä. Hän jakaa kilpailun viidettä sijaa. Mikäli pelit onnistuisivat oikein nappiin, niin hän voisi nousta lähelle kilpailun kärkeä.

Suomalaisten peliparit kilpailun 8. kierroksella

Kilpailun kahdeksas kierros alkaa keskiviikkona klo 15.00 Suomen aikaa. Hyviä siirtoja toivotetaan!