Nuorten EM-kisoissa on nyt pelattu viisi kierrosta. Kisan 12 suomalaisesta nuoresta parhaiten pisteitä ovat keränneet U8 Rayan Mashhadi Aghajan 4 pisteellä, U14 Niklas Jaakkola 3 pisteellä ja G12 Maria Oksanen 3 pisteellä. He kaikki voittivat pelinsä viidennellä kierroksella.

Maria Oksanen tyttöjen 12-vuotiaiden sarjassa on saanut yli 50% pistesaaliin

Viidennellä kierroksella heidän lisäkseen pelinsä voitti U10 Yiming Zhang ja tasapelin pelasi U16 Aleksandr Häkkinen. Rayanin voitto on analysoituna Youtubeen.

Suomalaisten viidennen kierroksen pelien tulokset

Suomalaisten 6. kierroksen peliparit


Kuudennella kierroksella U8 sarjan Rayan pelaa viidennellä pöydällä ja näin ollen livelaudalla. Kuudes peli alkaa vasta maanantaina klo 15.00 Suomen ja Romanian aikaa. Hänen livepelinsä pitäisi tulla linkin taakse. Tsemppiä Suomen nuoret!