EIS-joukkue

EIS U13 joukkue: Mehr, RIthwik, Rudransh ja Sukrith. Kuva: Nandu Nanda

Juhannuskylä-joukkue

Juhannuskylä U17 joukkue: Eeli, Eemi, Alexander ja Miska. Kuva: Harri Moisio

Eilen lauantaina pelattiin kolme peliä ja kierrosta ja nyt kisassa on pelattu neljä peliä viidestä. Tilanteet nyt ovat ennen viimeistä kierrosta:

U13 sarjan tilanne
Suomen EIS joukkue on hienosti kolmantena vai yhden pelipisteen päässä kisaa johtavista Ruotsia ja Tanskan ykkösjoukkuetta. Suomi kohtaa viimeisellä kierroksella Ruotsin, joka eilen voitti 3½-½ Tanskan kakkosjoukkueen. Mikäli tulisi otteluvoitto, niin sillä olisi hyvät mahdollisuudet mitaleille!

U17 sarjan tilanne

Tiukassa U17 sarjassa Suomi on ennen viimeistä kierrosta viimeisenä ja kärkijoukkue Tanskan 2. joukkue on peräti yhdeksän pelipisteen päässä edellä. Suomi myös kohtaa kisan ykkösen ja kisan tulevan kultamitalijoukkueen viimeisellä kierroksella. Jo tasuri tästä ottelusta olisi kova suoritus!

Kisan viimeinen kierros alkaa paikallista aikaa klo 9.00, Suomen aikaa klo 10.00.
Pelejä voi seurata livenä:
U13: U13-ikäsarjan livepelit
U17: U17-ikäsarjan livepelit

Tsemppiä viimeiselle kierrokselle Suomen joukkueet!