Suomen joukkue kuvattuna ennen 1. kierrosta.
Suomen koululaisten PM-joukkue 2021
Ensimmäinen kierros on takana, suomalaiset nuoret saivat pisteitä 4½/10 pisteestä, ihan kivasti alkoi kisa kaikenkaikkiaan. Kolmessa pelissä olimme ylemmäs rankattuina, seitsemässä altavastaajia. E-sarjassa Niklas ja Eeli voittivat suht suoraviivaisesti, D-sarjassa Aku venyi tasuriin ja C-sarjassa Joel vei kuin pässiä noin 500 lukua korkeampaa vastustajaansa. B-sarjassa Toni voitti suht vaivattomasti oman pelinsä.

Kaikkien suomalaisten tulokset 1. kierrokselta:
1. kierroksen pistesaalis
Videotallenne Twitchin livelähetyksestä löytyy YouTubesta: 1. kierroksen kommentointitallenne

Nyt 2. kierros alkaa Suomen aikaa perjantaina klo 18.00. Silloin parit ovat:
2. kierroksen peliparit.

Hyviä siirtoja toivotetaan myös 2. kierrokselle!

Livelinkkejä.

Tänään klo 19.10 aikaan Suomen aikaa Sauli Tiitan livekommentointi suomalaisten peleistä kommentaattorikaverini kanssa. Tervetuloa tällöin
saulinshakki Twitch kanavalle!