Rhodoksella ratkaistaan 20. – 30.4. koululaisten Europan mestaruudet yleisessä ja tyttöjen sarjoissa U7, U9, U11, U13, U15 ja U17. Turnaus ja majoittuminen tapahtuvat Rodos Palace konferenssikeskuksessa.

Kutsulinkki: https://www.europechess.org/european-school-chess-championship-2022-official-invitation/

Hotellin majoituspakettivaihtoehdot sisältävät lentomatkoja lukuun ottamatta kaiken pakollisen: majoittumisen (10 yötä), täysihoidon, kuljetukset lentokentälle, kilpailun osanottomaksut järjestäjälle ja ECU:lle sekä paikalliset verot. Lisätietoja Official regulations kohdassa 5.

Ilmoittautumiset tapahtuvat SSL:n kautta viimeistään 4.3.2022, jolloin myös 30% valitun ilmoittautumis-majoituspaketin hinnasta pitää maksaa. Lisätiedot: SSL/Kimmo Telenius 040-4851547  kimmo.telenius@shakkiliitto.fi

Kilpailu on avoin kaikille ko. ikäluokkien pelaajille. Matka on kokonaan omakustanteinen!