Koululaisten PM-kisojen toinen kierros oli hieno suomalaisille, saimme yli 50% tuloksen! B-sarjassa Toni Vainikka voitti tiukan väännön jälkeen sarjansa ykkösrankatun Casper Liun ja jatkaa kahdella voitolla! C-sarjassa Joel oli hyvin lähellä voittoa, mutta lopulta sai arvokkaan tasapelin kuten myös Eino tässä ikäsarjassa. D-sarjassa sekä Aku että Jami voittivat pelinsä. Sen lisäksi kun E-sarjassa Niklas voitti suoraviivaisesti pelinsä ja Eeli taiteili häviön partaalta voittoon, niin suomalaiset keräsivät hienon pistesaaliin 2. kierrokselta, 6/10!
2. kierroksen pisteet.

Toni Vainikka on voittanut molemmat pelinsä!
Vasemmalla pelaava Toni Vainikka on voittanut molemmat pelinsä PM-kisoissa!

Huomenna klo 12.00 Suomen aikaa jatkuvat pelit. Suomalaisten parit:
3. kierroksen parit

E-sarjan ainoat maksimistit, Niklas ja Eeli, kohtaavat toisensa.

Siirtoja voi seurata 5 minuutin viiveellä linkin Linkki livepeleihin kautta.